hlavní foto
Kategorie: PRO DĚTI A MÁMY, hlavní strana

Test levných dětských plen

Test levných dětských plenPrvních pár týdnů po příjezdu z porodnice jsme skoro při každém nákupu brali plíny, kdekoliv a cokoliv. Přišly mi jedna jak druhá. Potom jsem si ale jednotlivé značky trochu ošahala a začala zjišťovat rozdíly mezi nimi.

Rozdíl v plenách je nejen v savosti nebo tvaru, ale samozřejmě i ceně. Vyzkoušela jsem čtyři typy levných plen, které jsou dostupné u nás v malém městě, a zhodnotila jejich vlastnosti. 

Lupilu 1 (Lídl)

Cena: 99/24 = 4,10/ks

Na Lídl jsem vsázela ze všech plen nejvíc. Vím, že jejich drogérkové věci jsou vcelku kvalitní a poráží značkové krémy apod. Výsledek testu dopadl tak na půl. Celkově nejsem spokojená s tvarem pleny, přijde mi malá a miminko je v něm stažené, navíc vzadu nemá tak vysoký pas jako ostatní pleny. Vnitřní povrch pleny je navíc zvláštně strukturovaný, což způsobí, že má z toho miminko otlačený zadeček. Na druhou stranu co se týče savosti, byly bezkonkurenčně nejlepší, hned vsákly tekutinu a po několika minutách byl povrch v podstatě suchý. Budou se hodit hlavně na noc, kdy se miminko moc nehemží a kdy pleny neměníte tak často, určitě je budeme  kupovat, ale můj favorit to i přes dobrou savost není. 

Happy 1 (Albert, Teta)

Cena: 139/42 = 3,30/ks

Na tyhle pleny jsem naopak nevsázela, moc jsem o nich dřív neslyšela, Můj dojem z nich je v podstatě totožný jako u Lídlu. Savost výborná, asi druhá nejlepší, hned po vylití tekutiny plena okamžitě vše vsákla a po chvíli byl její povrch réměř suchý. Stejně jako Lídl mají pleny Happy indikátor vlhkosti, který osobně moc nesleduji, řídím se spíš pocitem miminka a mě, ale někomu to třeba přijde jako výhoda. Oproti Lídlu nemají vnitřní povrch strukturovaný, na dotek příjemný, jako bavlněný. Stejně jako Lídl mi přijde, že má nízkou zadní část. Nižší cena a lepší povrch je za mě řadí před Lídl.

Dada 1 (Internet, různé kamenné prodejny)

Cena: 100/26 = 3,80/ks

Tyhle pleny maminky hodně vychvalují. Možná to ale bude hlavně kvůli ceně. Co se týká savých vlastností, mě osobně zklamaly. Tekutinu sice vsákly, ale když jsem po chvíli vyzkoušela povrch, byl mokrý a nepříjemně to studilo. Co se mi na nich hodně líbí, je tvar. Perfektně se s nimi manipuluje a zadní část mají hodně vysokou. Pleny jsou ideální přes den, kdy častěji přebalujete.

Tesco loves baby (Tesco)

Cena: 89/25 = 3,56/ks

Pro mě vítěz. Co se týká vlhkosti, nevedly si tak dobře jako Lídl a Happy, ale sály o dost líp jako pleny Dada. Stejně jako tyto pleny mají vysoká záda, nehrozí tak u nich protečení. Povrch je strukturovaný, ale ne tak moc jako třeba u Lídlu. Pocitově se mi s nimi nejlíp manipuluje. Asi bych je nepoužívala na noc, kdy plena absorbuje více vlhkosti, ale přes den mi přijdou ideální, navíc cena je druhá nejlevější.

---------------

Obecně všechny pleny nebyly vůběc špatné. Záleží na tom, jaká jsou vaše kriteria při výběru, zda cena nebo schopnost savosti. Určitě jsou všechny použitelné, vůbec se jich nemusíte bát minimálně na denní nošení, absorvovaly bez potíží 200 ml tekutiny, miminku tedy zaručí komfort všechny.

Pleny Happy - klik

Pleny Dada - klik


Děkuji Vám za každý Váš komentář, dělají mi velkou radost!

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Vydáno: 18.7.2018 13:57 | 
Přečteno: 128x | 
Autor: Admin

Ahoj!

Jsem Šárka a celý život můj život se točí kolem osmileté cácorky Barunky, novorozoňátka Šimonka a dvouletého bulíka Bolta. Spolu s recepty zde sdílím inspiraci na vše, co mě cvrnkne do nosu a uznám za vhodné šířit dál do světa. Vítejte! :)

pinterest

YOUTUBE

INSTAGRAM

PINTEREST