hlavní foto
Kategorie: PRO DĚTI A MÁMY, hlavní strana

Nejoblíbenější hračky 0 - 3 měsíce

Nejoblíbenější hračky 0 - 3 měsíceMiminko první tři měsíce života téměř celé dny a noci prospí. S pauzami na papání, čurání, a případně nějaké to pohráníčko.

Právě ty pauzy kdy miminko nespinká, si s ním můžete hrát, mazlit se, nebo cvičit. V prvních týdnech života toho miminko opravdu kromě mazlení, nějakého cvičení nebo třeba masáží bříška nic moc jiného nepotřebuje, občas mu spíš mnoho podnětů vadí a hůř je zpracovává. Nicméně po pár týdnech jeho života, pokud na to máte energii a chuť, si můžete začít s miminkem hrát.

Dudlík

Úplně první hračka, dá li se to tak nazvat, je pro miminko dudlík. Je to taková jeho ochrana před světem, něco, s čím vyrůstá, co mu pomáhá se uklidnit a v neposlední řadě je dudlík prevencí SIDS. Já měla hned od začátku jasno, že dudlík ano. Už jen z důvodu ochrany miminka před SIDS, a potom od první chvíle bylo jasné, že s dudlíkem bude usínání o mnoho snažší. Určitě nepoužívám dudlík k ucpávání pusinky, když Šiminek pláče, vždy se snažím jeho problémy vyřešit a pátrat po tom, co je špatně, pokud je vše zřejmé vyřešené, dostává dudlíka většinou právě jako pomoc s usínáním, nebo poslední dobou k masáži dásní při prořezávání zoubků. O tom jaký dudlík používáme jsem psala ve starším článku o výbavičce pro miminko.

Kolotoč

Úplně první hračka, která malého na chvíli dokázala zabavit, byl kolotoč nad postýlkou. Dokázal na něj ve dvou měsících upřeně koukat i 5 minut laugh. Ideálně když se točí, případně bliká, to je pro něj největší zábava.

Puzzle podlaha

Skládací podlahu používáme na hraní na zemi a pasení koníčků. Zvolit můžete jakoukoliv podobnou měkkou pěnovou podlahu, která miminko později jak zabaví, tak funguje jako termo podložka.

Chrastítka

Chrastítka ještě malý nebere vědomě do ručičky, jen když mu je do ní vložím, ale spíš mu chrastíme my, Šimonek se na chrastítka směje a otáčí se za nimi. Miminko tímto hraním mimojiné stimulujeme a pomáháme mu tím k propojení mozkových buněk.

Chobotnička

Chobotničku jsme dostali v porodnici, a malý její muchlání naprosto zbožňuje. Chobotničky se začaly háčkovat v rámci projektu nedoklubko pro předčasně narozené děti. Chapadýlka chobotničky evokují miminku pupečník, se kterým si hrály v bříšku, a tak je to pro něj příjemně známé a uklidňující. Na youtube najdete návod na to, jak si ji udělat, ke koupi na netu jsem ji bohužel nikde nenašla, pokud víte, kde sehnat, určitě nechte pod článkem odkaz.

Hrací sluníčko

Sluníčko hraje uklidňující dětskou melodii, některá miminka uspává, malého spíš zabaví třeba u přebalování, nebo když má nějaký svůj akutní problémek, třeba jako když dvě hodiny nejedl a hodlá mi kvůli tomu vyřvat díru do hlavy.

Plena

Ano, plena je naše oblíbená "hračka". Malý se při usínání do ní muchlá, samozřejmě pod dohledem, aby se neudusil. Občas si říkám, že ji snad časem odloží a nebude ji vyžadovat sebou všude tahat i v pozdějším věku laugh třeba do školky, do školy nebo tak.

Pěnové puzzle - klik

Kolotoč nad postýlku - klik

Chrastítko - klik

Hrací sluníčko - klik


Děkuji Vám za každý Váš komentář, dělají mi velkou radost!

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Vydáno: 21.9.2018 15:12 | 
Přečteno: 62x | 
Autor: Admin

Ahoj!

Jsem Šárka a celý život můj život se točí kolem osmileté cácorky Barunky, novorozoňátka Šimonka a dvouletého bulíka Bolta. Spolu s recepty zde sdílím inspiraci na vše, co mě cvrnkne do nosu a uznám za vhodné šířit dál do světa. Vítejte! :)

pinterest

YOUTUBE

INSTAGRAM

PINTEREST