hlavní foto
Kategorie: PRO DĚTI A MÁMY, hlavní strana

Další várka našich oblíbených her

Další várka našich oblíbených herZhruba před rokem jsem vám dávala na blog tipy na naše oblíbené hry, odkaz vám dám dolů pod článek. Za tu dobu jsme jich zase pár nastřádali.

Barunka stolní hry hraje moc ráda, co se mě týká, občas mě hrát baví, občas nebaví, to se přiznám. Hry, kdy hraje roli pouze náhoda - házení kostkou, mě nebaví vůbec. Naopak mam ráda hry, kdy je potřeba taktizovat a přemýšlet.

Budu ráda, když mi necháte pod článkem tipy na vaše oblíbené stolní hry, ať mám inspiraci na další rok :-) A teď už k samotným hrám.

Ubongo

Čistě logická hra. Na herní plánek musíte skládat tvary tak, abyste vyplnili celé předkreslené pole. Musím říct, že mi Barunka dává v ubongu pěkně pokouřit :-) Fakt občas zápolím s tím, jak tvary poskládat. Hra je určená zhruba pro děti na prvním stupni, a samozřejmě i pro starší.

Hádej kdo

Je hra spíš pro menší děti, ale Barunku baví doteď. Nejdřív si zvolíte jednu postavu z množství lidí nebo zvířat a protihráč formou otázek, kdy se odpovídá ano nebo ne, musí uhodnout, koho jste zvolili. Ve hře se dá i trošku taktizovat, když vybíráte figurky, které mají stejné znaky (vlasy, oči..).

Super farmář

Naše teď asi nejoblíbenější hra. Sbíráte a směňujete zvířata, abyste měli nakonec celou farmu zvířat. Ze začátku sehraje roli i náhoda, rozehrajete se pořádně až poté, co se vám podaří nasbírat dostatečný počet prvního zvířete - králíka, ale poté již začínáte taktizovat. Hra je docela napínavá, zvířata vám může sežrat vlk nebo liška, takže i když máte nahrabáno, v okamžiku můžete mít farmu vyžranou :-)

Krycí jména

Principem hry je odkrýt spoluhráčovy agenty. To uděláte tak, že hádáte karty podle protihráčova popisu toho, co je na obrázku. Hru si můžete ztížit tím, že popíšete více karet, které mají určité společné znaky. Hra je určena spíše pro starší děti, které už mají větší slovní zásobu.

Zvířata - v kostce

Oblíbená Barunčina hra, skoro vždycky mě obehraje. :-) Na začátku si vytáhnete kartu, poté máte vymezený časový úsek na přečtení karty, kde je uvedeno kromě jména zvířete jak dlouho žije, zda v tlupě nebo samo apod. Poté si hodíte kostkou otázku a musíte odpovědět. Hra je super hlavně na procvičení paměti, a navíc se dozvíte spoustu informací o zvířatech. Dá se koupit ve více variantách i pro menší děti, kdy nečtete, ale musíte si zapamatovat obrázky na kartě.

Odkaz na další hry


Děkuji Vám za každý Váš komentář, dělají mi velkou radost!

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Vydáno: 10.4.2018 18:48 | 
Přečteno: 132x | 
Autor: Admin

Ahoj!

Jsem Šárka a celý život můj život se točí kolem osmileté cácorky Barunky, novorozoňátka Šimonka a dvouletého bulíka Bolta. Spolu s recepty zde sdílím inspiraci na vše, co mě cvrnkne do nosu a uznám za vhodné šířit dál do světa. Vítejte! :)

pinterest

YOUTUBE

INSTAGRAM

PINTEREST