hlavní foto
Kategorie: hlavní strana, TIPY A INSPIRACE

Tip na výlet - Javoříčské jeskyně

Tip na výlet - Javoříčské jeskyněUž jste někdy viděli jeskynní tmu? My jsme se za ní vypravili první červencový svátek do Javoříčských jeskyní.

Javoříčský kras se nachází u obce Javoříčko poblíž hradu Bouzov. Obec Javoříčko má neveselou historii, byla v roce 1945 vypálena nacisty, z toho důvodu po cestě k jeskyním narazíte na památník obětí, který tyto strašné činy připomíná.

Poté, co se vydáte dále od památníku a vyšlapete několik desítek schodů, dojdete ke vstupu do jeskyně. Můžete si vybrat dvě prohlídky, kratší 40 minutovou a delší 60 minutovou procházku, která měří kolem 800 m. První část je určitě zajímavější, než druhá, mladší jeskyně, na druhou stranu, když už tam jste, proč neprojít celou trasu - Javoříčské jeskyně patří mezi nejkrásnější v České republice. Za čtyřčlennou rodinu necháte na kase zhruba 400 korun.

V jeskyních je stabilní teplota kolem 8 stupňů celsia, určitě tedy neprohloupíte, když se teple oblečete, taková bunda není vůbec od věci. Pokud chcete vidět obyvatele jeskyně - netopýry, musíte jeskyni navštívit nejpozději do poloviny května, poté netopýři odlétají, aby založili nové kolonie, a vrací se zpět i s mláďaty zase až na zimu.

Celou prohlídku nás provázela sympatická průvodkyně, která nás po celou cestu zásobila spoustou informací a vtipných historek, které bavily i přítomné děti. Celkový dojem z jeskyní je naprosto magický, pokud tedy zavítáte do Jeseníků, určitě si je nenechte ujít.


Děkuji Vám za každý Váš komentář, dělají mi velkou radost!

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Vydáno: 5.7.2017 22:31 | 
Přečteno: 295x | 
Autor: Admin

Ahoj!

Jsem Šárka a celý život můj život se točí kolem osmileté cácorky, dvouletého bulíka a aktuálně kolem nejmladšího člena rodiny, který si zatím hoví v bříšku :). Spolu s recepty zde sdílím inspiraci na vše, co mě cvrnkne do nosu a uznám za vhodné šířit dál do světa. Vítejte! :)

pinterest

YOUTUBE

INSTAGRAM

PINTEREST