hlavní foto
Kategorie: dezerty a sladké, hlavní strana

Švestkové knedlíky

Švestkové knedlíky Švestky jsou nejlepší v tekutém stavu, to bez diskuze.

Před dvěma lety jsme si vysadili několik stromečků a doufáme, že se časem dočkáme úrody, ze které potom vypálíme tekuté zlato. 

To bude ale ještě chvíli trvat, a tak do té doby budou končit švestky u nás na talíři. Tentokrát v podobě švestkových knedlíků, které se tradičně připravují z bramborového těsta.

S těstem je potřeba pracovat rychle, aby nezřídlo, ideální je ho uhňácat ručně, rychle vyválet a rovnou házet knedlíky do vařící vody. Dávejte pozor, v jakém jsou stavu, aby se vám nerozvařily - mně se to občas podaří, občas ne.. Z tohoto těsta jsem dělala dva dny po sobě a pokaždé vyšly dobře, tak zkuste taky, věřím, že se vám taky vydaří.

Jestli budete švestky vypeckovávat je na vás - já švestku nechala v knedlících. Pokud jsou švestky kyselejší, můžete je vypeckovat a doprostřed švestky dát kostku cukru.

Švestkové knedlíky z bramborového těsta

Množství: 15 knedlíků

Doba přípravy: 60 min

Suroviny

  • 600 g brambor
  • 1 vejce
  • 200 g hrubé mouky
  • 75 g krupičky
  • špetka soli

+ 15 švestek

Postup

Uvař brambory do měkka a nech vychladnout. Nastrouhej je na jemném struhadle a smíchej s ostatními ingrediencemi. Vymíchej tužší těsto, to rozválej, nakrájej na čtverce, na ně dej švestky, zabal a vytvaruj knedlíky. Vař je asi 7 minut - než vyplavou na povrch a potom ještě chvilku. Po vytažení z vody knedlíky potři rozpuštěným máslem.

Podávej s oblíbenými surovinami, tohle je pár možných kombinací:

- kakao, cukr a smetana

- strouhanka osmažená na másle a cukr

- strouhaný perník, cukr, máslo

- zakysaná smetana a cukr

- tvaroh, cukr a máslo


Děkuji Vám za každý Váš komentář, dělají mi velkou radost!

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Vydáno: 18.7.2018 15:13 | 
Přečteno: 116x | 
Autor: Admin

Ahoj!

Jsem Šárka a celý život můj život se točí kolem osmileté cácorky Barunky, novorozoňátka Šimonka a dvouletého bulíka Bolta. Spolu s recepty zde sdílím inspiraci na vše, co mě cvrnkne do nosu a uznám za vhodné šířit dál do světa. Vítejte! :)

pinterest

YOUTUBE

INSTAGRAM

PINTEREST