hlavní foto
Kategorie: hlavní strana, TIPY A INSPIRACE

PŘEČTENO - ZÁŘÍ 2016

PŘEČTENO - ZÁŘÍ 2016Pár knižních tipů na dlouhé podzimní večery.

Keri Smith - destrukční deník

ANOTACE: Destrukční deník je pro všechny, kteří si vždycky přáli vést si deník nebo skicář, ale měli potíž s tím začít, pokračovat, nebo ho dokonce dokončit. Jeho autorkou je kanadská konceptuální umělkyně Keri Smithová, která se zaměřila na výrobu kreativních deníků, a donutí vás podívat se na svět z jiného úhlu pohledu. V téhle knížečce najdete nesmírnou sbírku nápadů, jak ji zničit (pardon, kreativně vyzdobit!). Nebojte se trhání, polévání kávou či jiných destrukčních metod, tahle kniha je k tomu určená.

Knihu mi okamžitě zabavila dcerka, takže jsem se v ní nemohla vyřádit sama. Nicméně jsem některé úkoly dcerce předčítala a tak jsem měla možnost do knížky nahlédnout, a celkově se mi celkem líbí, i když bych ocenila spíše více krativních úkolů, než ničení. Možná bych dala přednost spíše jiným titulům autorky.

LINK NA KNIHU

Haruki Murakami - Muži, kteří nemají ženy

ANOTACE: Nejnovější Murakamiho kniha vypráví o vztazích, poznamenaných nedorozuměním, nevěrou, či proradností. Sedm povídek sbírky spojuje téma osamění mužů, kteří za různých okolností ztratili ženu, nebo o ni nenávratně přicházejí. Murakami vykreslil trápení hrdinů s jejich osudovými láskami v různém věku a postavení: spisovatel či plastický chirurg, herec nebo vysokoškolák, majitel baru. Všichni se nacházejí v různých životních situacích, ale všichni jsou nějak poznamenaní duchem ztracených žen.

Po knize "Na jih od hranic na západ od slunce" opět skvělá kniha skvělého autora. Příběhy donutí k zamyšlení a doznívají ve vás ještě několik dní po přečtení.

LINK NA KNIHU

Paulo Coelho - 11 minut

ANOTACE: Proslulý brazilský spisovatel Paulo Coelho vyznává jedno krédo: mluvit o tom, co ho znepokojuje, nikoliv o tom, co chtějí lidé slyšet. Autor se ve svém románu inspiroval příběhem mladé Brazilky. Venkovská dívka podepíše v Rio de Janeiru s evropským podnikatelem smlouvu, která jí má zajistit kariéru tanečnice, když však pozná skutečné podmínky práce v ženevském podniku, dá přednost svobodnějšímu životu prostitutky. Tak předčasně vyzrává a vzdaluje se ideálům mládí, místo snů má cíl: našetřit peníze na koupi statku v Brazílii. Je zklamána citovými i sexuálními „vzory“ a představa harmonického tělesného i duševního splynutí dvou lidí jí připadá zcela utopická. Jakmile však symbolicky vkročí na starobylou poutnickou Svatojakubskou cestu, která Ženevou prochází, rázem se její tělo i duše začínají působením lásky opět shledávat. Coelhův román Jedenáct minut není konvenčním vyprávěním o lásce a sexu, ale odvážným a velmi potřebným varováním před tím, co autor nazývá falešnými modely sexu.

Knihu bych určitě doporučila k přečtení, především mě zaujala hlavní pointa knihy. Jediné, co mě moc v knize nebavilo, byly zápisky z Mariina deníku, ty jsem občas přeskakovala, líbil se mi spíše samotný příběh, než Mariiny dlouhosáhlé myšlenkové pochody. Oceňuji také nový Coelho styl psaní, méně náboženských řečí, více z příběhu. 

LINK NA KNIHU

Petr Ludwig - Konec prokrastinace

ANOTACE: O prokrastinaci, chorobném odkládání důležitých úkolů a povinností. Znáte ten pocit, když se vám nechce začít dělat na nějakém úkolu? Stává se vám, že odkládáte i věci, které opravdu dělat chcete? Snažíte si sami sobě poručit, ale neposlechnete se? Petr Ludwig v původní české publikaci opírající se o poslední vědecké výzkumy světových univerzit z oblasti lidského rozhodování, motivace a produktivity přináší odpověď na otázku, kterou si klade každý z nás: Jak z toho ven? Jak být produktivnější bez větší únavy? Jak začít využívat náš čas efektivněji? Jak prožít každý den naplno? Říman Seneca ve svém slavném citátu řekl: „Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká.” Tato kniha vám pomůže s váháním a odkládáním dlouhodobě bojovat a zlepší vaši schopnost využívat čas smysluplněji. Jádrem knihy je osm praktických nástrojů osobního rozvoje, které vám pomohou nad prokrastinací vyhrávat každý den.

Kniha představuje moderní nástroje managementu, které najdete v každém vysokoškolském spkriptu. Navíc ale několik myšlenek, které se mi docela líbily, jako například na jak dlouho dokáže člověka uskopojit dosažení cíle. Otázka ale je, zda se dá racionální uvažování a jiný způsob myšlení vůbec naučit díky učebnici. Myslím si, že člověk "jede" ve stylu podle knihy pár dnů, týdnů, a poté se stejně vrátí do zajetých kolejí.

LINK NA KNIHU


Děkuji Vám za každý Váš komentář, dělají mi velkou radost!

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Vydáno: 11.10.2016 19:45 | 
Přečteno: 473x | 
Autor: Admin

Ahoj!

Jsem Šárka a celý život můj život se točí kolem osmileté cácorky Barunky, novorozoňátka Šimonka a dvouletého bulíka Bolta. Spolu s recepty zde sdílím inspiraci na vše, co mě cvrnkne do nosu a uznám za vhodné šířit dál do světa. Vítejte! :)

pinterest

YOUTUBE

INSTAGRAM

PINTEREST