hlavní foto
Kategorie: hlavní strana, TIPY A INSPIRACE

PŘEČTENO - ŘÍJEN 2016

PŘEČTENO - ŘÍJEN 2016Dlouhé podzimní večery jsou na knihy jak dělané a tak jsem přelouskala několik knížek i v říjnu.

Anita Moorjani - Musela jsem zemřít

Anotace: Životní příběh Anity, napsaný čtivě a upřímně, se okamžitě stal bestsellerem a autorka dnes patří mezi významné osobnosti, nadšeně vítané čtenáři po celém světě. Brzy po sňatku u ní diagnostikovali rakovinu, po čtyřech letech různých pokusů o léčbu upadla do kómatu a všechny orgány jí postupně selhávaly, což prokázala tomografická vyšetření. Nečekaně se však z klinické smrti probrala a velmi rychle se začala zotavovat. Následná vyšetření neprokázala žádná ložiska rakoviny, což je zcela neuvěřitelné a vědecky nevysvětlitelné. Strhující závěrečná část se týká autorčiny proměny ve vnímání hodnot, neboť na základě prožitku blízké smrti objevila smysl života.

O této knize bylo řečeno a napsáno dost. Buď se vám bude líbit, nebo ji budete považovat za naivní pohádku. Můžete si myslet, že je autorka exhibicionistka, která na svém zotavení z vážné nemoci vytěžila peníze. Nebo můžete najít v jejích slovech útěchu. Tak či tak, kniha obsahuje mnoho myšlenek, které si čas od času neuškodí zopakovat.

LINK NA KNIHU

Eckhart Tolle - Moc přítomného okamžiku

Anotace: Při čtení této knihy mnoho z nás učiní nové objevy: nejsme svou myslí; můžeme se zbavit duševní bolesti; najdeme, jakmile se vzdáme přítomnému okamžiku. Dovíme se také, že jedním z klíčů k dosažení vnitřního klidu je naše tělo, stejně jako ticho a prostor kolem nás. To jsou brány, jimiž můžeme vstoupit do přítomnosti, kde neexistují žádné problémy. V přítomném okamžiku najdeme své skutečné já a hlubokou vnitřní radost. Pouze v přítomném okamžiku si uvědomíme, že už jsme úplní a dokonalí. 

Po knize "Musela jsem zemřít" jsem měla chuť na další motivační literaturu. Knížku je potřeba číst pomalu, odkládat a vstřebávat. V podstatě by se její obsah dal shrnout do jedné kapitoly, celá myšlenka se neustále pořád dokola opakuje. Rozhodně mě ale oslovila a jsem ráda, že jsem po Tollem konečně sáhla.

LINK NA KNIHU

Petra Lázničková - Osudová​

Anotace: Marián Hlavsa není nijak výjimečný muž. Na prahu čtyřicítky se konečně usadil, pracuje v oboru, který ho baví, a ještě nedávno bylo jeho jedinou starostí splácení hypotéky na nový byt, do kterého se nastěhoval i s přítelkyní a jejím malým synem. Rodinná idyla se ale nekoná. Může za to zrada, kterou zažil v mládí a která poznamenala celý jeho další život, a také to, že se nechal zvolit do výboru společenství vlastníků. A když mu ještě osud přivede do cesty ženu z jeho minulosti a připomene dávné zrady, může si o poklidném žití nechat zdát...

Po dvou knihách, které se snažily jít pod povrch, jsem měla chuť na oddechovku. Navíc jsem se těšila na českou autorku, poslední dobou mě čeští autoři celkem baví. Nicméně upřímně, mi tahle knížka přišla banální až moc. Hlavní hrdinka vystupuje jako hysterická ženská, která svému muži vyčítá, že se aktivně účastní jednání místního domovního výboru, zatímco on jí neustále podlézá do přízně. Možná bych podobnou literaturu přelouskala s chutí na dovolené, ale zatím jsem ji po přečtení první třetiny odložila a osud hlavní hrdinky mě popravdě vůbec nezajímá. Jsem ráda, že jsem za ni dala jen 30 korun ve výprodeji, a už docela chápu, proč byla ve slevě.

LINK NA KNIHU

------------------------

 

Máte na tyto tituly stejný názor jako já? Nebo se vám nějaká knížka líbila míň/víc? 

 


Děkuji Vám za každý Váš komentář, dělají mi velkou radost!

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Vydáno: 15.11.2016 10:56 | 
Přečteno: 705x | 
Autor: Admin

Ahoj!

Jsem Šárka a celý život můj život se točí kolem osmileté cácorky Barunky, novorozoňátka Šimonka a dvouletého bulíka Bolta. Spolu s recepty zde sdílím inspiraci na vše, co mě cvrnkne do nosu a uznám za vhodné šířit dál do světa. Vítejte! :)

pinterest

YOUTUBE

INSTAGRAM

PINTEREST