hlavní foto
Kategorie: PRO DĚTI A MÁMY, hlavní strana

Nejlepší dětské stolní hry

Nejlepší dětské stolní hryDnes mám pro vás krátký článek s tipy na hry, které se u vás určitě neztratí, pokud máte doma malé ratolesti.

Hry z mého seznamu jsou určené pro děti ve věku kolem šesti sedmi let, samozřejmě je to dost individuální, podle zralosti dítěte. Každopádně musím říct, že nebaví jen Barunku, ale i nás dospěláky, jsou akční a musíte u nich taky zapojit hlavu a vymýšlet různé strategie.

TIK TAK BUM: V ruce ti tiká bomba se speciálním časovačem, díky kterému exploduje vždy v jiném časovém intervalu. Hráči hledají a vymýšlejí slova, která obsahují dané slabiky a současně si mezi sebou tikající bombu přehazují.

CARCASSONNE: Hráči vykládají jeden po druhém karty s motivem krajiny. Vznikají cesty, města, louky a kláštery, na které mohou hráči umístit své figurky, aby sbírali body.​

MONOPOLY a SÁZKY A DOSTIHY: Klasika, kterou asi každý z vás zná - cílem hry je co nejlépe investovat a stát se magnátem, který vlastní co nejvíc pozemků, koní, apod..

ACTIVITY: Na kartičkách jsou znázorněny různé věci a pojmy - kartička obsahuje vždy kresbu i její pojmenování. Děti se snaží tyto pojmy ostatním buď předvést pantomimou, nakreslit nebo vysvětlit. Pokud ostatní uhodnou, o jaký pojem se jedná, mohou posunout slona po herním plánu.

MOJE PRVNÍ ČESKO: 2 000 otázek ve 2 úrovních obtížnosti, díky kterým mohou hru hrát nejen zkušení školáci, ale i prvňáci a předškoláci. Otázky byly testovány na dětech ze základních škol a týkají se nejen České republiky, ale vlastně celého světa, který děti každodenně obklopuje. Otázky jsou rozděleny do 5 okruhů: Kultura, Moje vlast, Příroda, Rébusy a Různé. Během hry si nejen užijete spoustu zábavy, ale také se dozvíte mnoho zajímavých a užitečných informací. ​

DOBBLE: Geniálně jednoduchá postřehová hra, u které se skvěle pobavíte. Doble nabízí hned pět variant hry. V plechové krabičce naleznete 55 kulatých karet, na každé kartě je osm odlišných a různě velikých obrázků, přičemž každé dvě karty mají jeden z obrázků stejný. Základním principem hry Dobble je co nejrychleji tento obrázek najít a hlavní roli zde hraje rychlost a postřeh. ​

Máte rádi stolní hry? Napište mi, jaké máte nejradši vy.


Děkuji Vám za každý Váš komentář, dělají mi velkou radost!

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Vydáno: 25.5.2017 18:42 | 
Přečteno: 416x | 
Autor: Admin

Ahoj!

Jsem Šárka a celý život můj život se točí kolem osmileté cácorky, dvouletého bulíka a aktuálně kolem nejmladšího člena rodiny, který si zatím hoví v bříšku :). Spolu s recepty zde sdílím inspiraci na vše, co mě cvrnkne do nosu a uznám za vhodné šířit dál do světa. Vítejte! :)

pinterest

YOUTUBE

INSTAGRAM

PINTEREST