hlavní foto
Kategorie: sušenky a tyčinky, hlavní strana

Kouzelné energetické koule

Kouzelné energetické kouleRecept (jestli se to tak dá říct) na tyhle kuličky, už mám pro vás připravený dlouho, a rozhodně chci, aby zde na blogu měl své místo. Jen jsem teď asi měsíc žila v paralelním světě skript, barevných fixek a jakýchsi bílých pilulek, které mi měly zázračně okysličovat mozek.. a tak jsem se k nafocení koulí, které mívám vcelku pravidelně ve špajzce, dostala až teď.

Čím jsme starší (a línější), tím více se uchylujeme ke zdravé stravě. A tak jsem se i já při přípravě domácích sušenek z másla a hladké mouky, postupně propracovala přes pečené ovesné tyčinky k raw energetickým koulím (divné slovo, že :-D ) - v anglickém originále "energy bawls". Další stupeň mého superfoodstylu asi bude zakomponování proteinu, ale zatím jsem se k tomu ještě neodhodlala.

Každopádně, tyhle kuličky jsou nejenom zdravé, ale perfektně vás zasytí a dodají vám opravdu velkou dávku energie. Skvělé na nich je, že si je můžete připravit z toho, co právě máte doma (za předpokladu, že máte doma nějaké sušené ovoce a oříšky), jsou hotové v cuku letu a ještě si na nich pochutnáte!!

A navíc - jsou šťastné!!! Hned vysvětlím. Byl podvečer před státnicemi a já si tak říkala, no.. teď už se nic nenaučím. Tak bych si mohla připravit svačinu. Nojo, ale vždyť nedostanu ráno nic do žaludku.. Ale energy koule jo!! A ještě mi to po nich třeba bude myslet! Hned jsem si jich pár našoulala a dala na druhý den do krabičky na svačinu. A hádejte co. Snědla jsem je, a státnice udělala! Kouzlo! A spolužák, kterému jsem dala ochutnat, udělal taky! Dvojité kouzlo! Vy pořád ještě váháte, jestli si je udělat?

Enegetické koule ze dvou surovin

Množství: 5 - 6 kuliček

Doba přípravy: 5 minut

Suroviny

  • 100 g datlí ( vypeckovaných! - já je vždy pro jistotu přeříznu vejpůl, ať jsem si jistá, že v nich není pecka )
  • 100 g ořechů ( v tomto případě kešu )

Postup

1. V malém mixéru pomixuj nejprve ořechy. Poté přidej i datle a umixuj společně do jednolité hmoty.

2. Hmotu si přendej na pracovní desku, odlamuj kousky hmoty a tvaruj kuličky.

enlightened Část oříšků můžeš nahradit například kokosem, a máš rázem kokosové kuličky. Do směsi také můžeš dát kakao nebo kousky čokolády. Datle lze nahradit rozinkami nebo brusinkami. Fantazii se meze nekladou.


Děkuji Vám za každý Váš komentář, dělají mi velkou radost!

Komentáře rss


, - odpovědět
Děkuji za inspiraci.....datle moc nemusím, ale určitě vyzkouším s brusinkama - ty pro změnu může ve velkým 1
icon odpověděl(a)
Ahoj Romi, s brusinkami jsem taky už dělala a byly taky moc dobrý. Navíc brusinky jsou extra zdravý! Jen bych je možná trošku dosladila třeba rýžovým sirupem, však uvidíš, podle chuti. 2

Vydáno: 6.6.2017 21:35 | 
Přečteno: 427x | 
Autor: Admin

Ahoj!

Jsem Šárka a celý život můj život se točí kolem osmileté cácorky, dvouletého bulíka a aktuálně kolem nejmladšího člena rodiny, který si zatím hoví v bříšku :). Spolu s recepty zde sdílím inspiraci na vše, co mě cvrnkne do nosu a uznám za vhodné šířit dál do světa. Vítejte! :)

pinterest

YOUTUBE

INSTAGRAM

PINTEREST