hlavní foto
Kategorie: PRO DĚTI A MÁMY, hlavní strana

Kam s dětmi v dešti - tip na výlet

Kam s dětmi v dešti - tip na výletKdyž začne podzim a déšť, vymyslet nějaký program pro děti začíná být čím dál víc náročné. Proto jsem ráda za jakýkoliv tip, kam se můžeme s malou vypravit a na pár hodin ji zabavit.

Pokud jste na tom podobně, bude se vám hodit dnešní článek s inspirací na výlet do centra Olomouce. Obzvlášť, pokud jsou vaše děti zvídavé a tak trochu vědátoři a koumáci, bude se jim v Pevnosti poznání určitě líbit.

Rozhodně se tam můžete vypravit i v případě, že děti nemáte, nainstalovaná interaktivní expozice je super i pro dospělé.

Pevnost poznání

Pevnost poznání se nachází v zachovalém areálu korunní pevnůstky v Olomouci, která byla v roce 2015 zrekonstruovaná Univerzitou Palackého.

Expozice je rozdělená na několik částí.

V první z nich se nachází historická expozice, kde si můžete vyzkoušet historické kostýmy, různé dobové předměty a zahrát si na vojáka v zákopu.

V další části si potrápíte mozkové závity, je plná hlavolamů, různých her a taky pokusů. Anebo se můžete podívat do mozku a zjistit, ve které části máte centrum zamilovanosti.

Třetí část je zaměřená převážně na přírodu, prohlédnete si různé živočichy, a to jak jejich modely, tak na živo - pod mikroskopem, zjistíte, jak se rozvodní řeka, když začne pršet anebo si vyzkoušíte, jestli se vám podaří poskládat mapu Česka.

Čtvrtá část je zaměřená na světlo. Tady jsem se osobně nejvíc pobavila u infra kamery (narozdíl od normálních lidí, kteří jsou většinou červení jen na rukách a hlavě, já byla červená celá :-D ) a taky nás zaujalo malování UV světlem.

Celkem jsme v expozici strávili asi dvě a půl hodiny, a kdyby nebylo už před zavíračkou, asi tam skládáme rubikovu kostku ještě do teď :-) Určitě tam zajeďte a pokud máte tipa na podobný výlet, sem s ním!


Děkuji Vám za každý Váš komentář, dělají mi velkou radost!

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Vydáno: 13.9.2017 20:50 | 
Přečteno: 368x | 
Autor: Admin

Ahoj!

Jsem Šárka a celý život můj život se točí kolem osmileté cácorky Barunky, novorozoňátka Šimonka a dvouletého bulíka Bolta. Spolu s recepty zde sdílím inspiraci na vše, co mě cvrnkne do nosu a uznám za vhodné šířit dál do světa. Vítejte! :)

pinterest

YOUTUBE

INSTAGRAM

PINTEREST